Awards.jpg

Ranking & Awards

The Olympiad provides a unique opportunity to students to learn about global perspective and wisdom to excel in 21st century. Students also get an opportunity to win exciting awards.

Top 3 rank holders for 2020-21 edition of the Olympiad are given below. Congratulations to the winners  

Group 1 - Rank 1

  • Dhyuti Manu, III, Indian Education School Kuwait

  • Ansh Dubey, IV, Medi-Caps International School Indore

  • P H Dhananjay Krishna, IV, S S Ravishankar Vidya Mandir Bangalore

  • Advay Pandey, III, St. Columbas School New Delhi

  • Tashvi Swapnil Rokde, III, St. Mary'S Icse School Koparkhairane Mumbai

  • Navami Remesh, III, The Indian School Riffa Campus, Bahrain

Group II - Rank 1

  • Daya Vinil, VI, Indian Education School Kuwait

  • Manha Anees Shina, VII, Indian Education School Kuwait

  • Renee Moda, VI, Lancers Convent School Delhi 

Group III - Rank 1

  • Aryan Sunilkumar Yadav, IX, Global Indian International School KL Malaysia

  • Dhruthi, X, Vijaya High School Bangalore

Group 1 - Rank 2

  • Aalya Aggarwal, IV, St.Michael'S Sr.Sec School New Delhi

  • Aanya Agarwal, V, G.D. Goenka International School Raipur

  • Adarsh Ramesh, III, The Indian School Riffa Campus Bahrain

  • Alia Raju, III, Tejasvi Vidyaranya Jodimetla

  • Anuran Bhowmik, IV, Don Bosco School Siliguri

  • Arnav Bist, V, Summer Field School New Delhi

  • Ayanna Chachada, III, Centre Point School, WN Nagpur

  • Erin Liz Jaison, V, Indian Education School Kuwait

  • Hriyut Pant, IV, Vspk International School Rohini Delhi

  • Mannan Singh Vohra, IV, Suncity School Gurugram

  • Naman Khatri, V, Red Roses Public School Saket Delhi

  • Rannvijai Singh Bhamra, V, G.D. Goenka International School Raipur

  • Reine Mary John, V, Indian Education School Kuwait

  • Rohini Santosh, IV, St. AnthonyS School New Delhi

  • Soleh Ibn Sarir, III, Ayesha Ali Academy Kulgam

Group II - Rank 2

  • Meenal, VIII, Small Wonder Public School Hisar

  • Lavanya Mittal, VI, Sumermal Jain Public School New Delhi

Group III - Rank 2

  • Ashwin Sajan Pillai, IX, Indian Education School Kuwait

  • Atharav Omar, X, Delhi Public School Kanpur

  • Mridula Kumari, X, St. Thomas School Ranchi

  • Vaishnavi PJ, X, St. AnthonyS School New Delhi

  • Viveka Ramkumar, IX, Indian Education School Kuwait

Group 1 - Rank 3

  • Abigail Carmel Dsouza, IV, Doha Modern Indian School Doha Qatar |

  • Akshat Sinha, V, Vista School Hyderabad

  • Anushka Dutta, III, Sri Sri Academy Dagapur Siliguri

  • Basil Subin, III, The Indian School-Riffa Campus Bahrain

  • Bhargavi Dewan, V, Summer Field School New Delhi

  • Chinmay, V, Mother Teresa Public School Bangalore

  • Karnika Chhabra, IV, Allenhouse Public School Jhansi

  • Kashvi Bansal, V, Vspk International School Rohini Delhi

  • Leo Alexis Wan Ullok, V, Lodge International School Malaysia

  • Mahin Saxena, IV, Global Indian International School Kl Malaysia |

  • Medhansh Gupta, IV, Summer Field School New Delhi

  • Riddhima Bassi, III, St.Michael'S Sr.Sec School New Delhi

  • Samarth Patro, IV, Mount Litera Zee School Surat

  • Samyak Shrestha, IV, St. Columba'S School Ashok Place New Delhi |

  • Satyajeet Thakur, V, Rims International School Undri

  • Shreya S Nair, IV, Sri Sri Ravishankar Vidya Mandir Panangad

  • Sraddha Kaushik, IV, Podar International School Powai

  • U S Aditya Barman Ray, III, MGMHS School Bokaro

  • Vrinda Gupta, V, St.Michael's Sr.Sec School New Delhi |

Group II - Rank 3

  • Amanda Chua Jia Xuan, VIII, Lodge International School Malaysia

  • Annanta Sharma, VII, Ryan International School

  • Anshima Singh, VI, Red Roses Public School Saket Delhi

  • Arshika, VI, Vista School Hyderabad |

  • Dan Darlong, VI, St. Columba'S School Ashok Place New Delhi

  • Garv Narula, VII, Brain International School New Delhi

  • Gayathri Saju, VIII, Indian Education School Kuwait

  • Neha D, VI, KSC Public School New Delhi

  • Niyati Lakhani, VIII, Mount Litera Zee School Surat

  • Pakhi Singhal, VI, VSPK International School Rohini Delhi

  • Roshan Arya, VIII, Indian Education School Kuwait

  • Saurabh Kumar Tiwari, VII, Saraswati Shishu Vidya Mandir Ranchi |

Group III - Rank 3

  • Ajay Maurya, X, Gyan Devi Public School Senior Secondary Gurgaon |

  • Ayush Agarwal, IX, Podar International School Powai

  • Karra Sarvagna, IX, St. AnthonyS School New Delhi

  • Mangun, IX, Delhi Public School Mathura Road New Delhi

  • Saahas, X, St. Mary'S PublicSchool Neb Sarai New Delhi

  • Sourav M, X, Spring Valley School Nit Calicut |